Atrakcje w centrum Międzyzdrojów

Międzyzdroje są jednym z chętniej odwiedzanych miast nad polskim wybrzeżem. Nic dziwnego, bo jest ono dobrze skomunikowane z resztą kraju, a atrakcje dostępne są także poza sezonem. Na turystów czekają tu także kawiarnie, puby i restauracje, a oprócz tego dobrze rozwinięta baza noclegowa. Jeśli chcemy się tu zatrzymać na dłużej, możemy wyszukać miejsce do spania korzystając z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy, tak jak my wpisać, hasło „noclegi Międzyzdroje z meteora”, a zobaczymy długą listę hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych oraz niezliczoną ilość prywatnych kwater oraz pokoi gościnnych.

Jednym z miejsc, gdzie powinniśmy się wybrać się na początku naszej wizyty w Międzyzdrojach, jest tutejsza promenada. Znajdziemy przy niej stare, zabytkowe wille, a także liczne atrakcje turystyczne. Jedną z nich jest Aleja Gwiazd, gdzie możemy porównać naszą dłoń z odciskami dłoni słynnych aktorów i aktorek. Niedaleko znajduje się też Gabinet Figur Woskowych.

 

Przy promenadzie znajduje się mnóstwo knajp, restauracji, salonów gier, sklepów z zabawkami oraz innych atrakcji, z których sporo skierowanych jest do najmłodszych. Stąd już tylko krok dzieli nas od jednego z symboli Międzyzdrojów – mola. Pierwsze prace wykonano tu już 1906 roku. Obecnie molo ma prawie 400 metrów długości. W części przed plażą znajduje się pawilon z dwoma charakterystycznymi wieżami. W jego wnętrzach znajdziemy kawiarnie i restauracje. Przy molo znajduje się także zabytkowy barometr, który pochodzi z XIX wieku.

Z mola blisko też oczywiście na plażę. A ta w Międzyzdrojach jest doceniania przez turystów. Nie jest może najszerszą plażą w Polsce, ale zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla wszystkich, którzy chcą tu wypocząć. Dodatkowo piasek jest drobnoziarnisty i miękki. Zarówno na plaży jak i wodzie można tu uprawiać różne sporty, a część plaży jest strzeżona przez ratowników. Przy promenadzie znajduje się także Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Pomnik polskiego kompozytora odsłonięto tu w 1999 roku, ale sam park powstał już w XIX wieku. Możemy tu wykorzystać piękne alejki i ławki, by odpocząć po zwiedzaniu. Przy parku znajduje się także zabytkowy, XIX-wieczny gmach, w którym obecnie siedzibę ma Międzynarodowy Dom Kultury. Organizuje on różne festiwale oraz zajęcia edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *