Atrakcje w Siedlcach: Park Aleksandria

Każdy człowiek pragnący wypocząć w miejscu w którym jest dużo zabytków może zdecydować się na Siedlce, ponieważ nie ma tam zbytniego natłoku turystów, a wachlarz możliwość nie zna końca. Jest to idealne miejsce na wyjazd zarówno samemu jak i z całą rodziną. Oferowana przez Siedlce baza noclegowa zachwyci każdego wczasowicza, gdyż umożliwia nocowanie w hotelach, pensjonatach i innych miejscach przygotowanych na przyjazd turystów.

Będąc w Siedlcach warto już na samym początku zaplanować zwiedzanie, ponieważ atrakcji jest bardzo dużo, co pozytywnie świadczy o miejscowości pod względem turystycznym i krajoznawczym. Warto wybrać się na spacer do Parku miejskiego noszącego dumne miano "Aleksandria". Park mieści się przy rezydencji Ogińskich i swoją oryginalną nazwę zawdzięcza księżnej Aleksandrze, której działania doprowadziły do stworzenia pomysłu nawiązującego do owego parku i stworzenia obiektu ogrodowego o charakterze ozdobnym.

Na samym początku był to ogród stworzony na wzór włoski z przeważającą ilością roślin egzotycznych sprowadzanych z dalekich krajów. Park odznaczał się na tle innych licznych tego typu miejsc w kraju. Obecnie Park miejski został poniekąd przeistoczony za sprawą panującej mody w park angielski będący miejscem sentymentalnym w Siedlcach. Decydując się na pobyt w tym mieście warto wybrać lokalizację blisko parku Aleksandria.

Ciekawym punktem turystycznym w parku jest Pomnik łosia, który stanowi jedno z najbardziej ulubionych przystanków zwiedzających osób. Pomnik łosia powstał w 2013 roku i jest w centrum zainteresowania przede wszystkim dzieci, które uwielbiają do niego podchodzić jak gdyby był prawdziwym zwierzęciem. Atrakcja jest umiejscowiona nad brzegiem pobliskiego stawu, który ma również fontannę. Pomysłodawcami pomnika były osoby z okręgowego związku myśliwych, którzy wymyślili nazwę w 2013 roku, kiedy obchodzono 90. rocznicę założenia PZŁ stanowiącego ważny związek w lokalnej społeczności i kulturze dbający o przestrzeganie praw i zasad związanych z myślistwem. Doskonałym pomysłem w Siedlcach jest wybranie się z całą rodziną na spacer po centrum miejscowości, w której dzięki urokliwym uliczkom dojdziemy do wielu zabytków i miejsc w których warto zatrzymać się na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *