W badaniu prospektywnym 10 pacjentów poddano czterem sesjom mezoterapii twarzy z użyciem multiwitamin w odstępach miesięcznych. Badanie to wykazało, że nie było korzyści istotnych klinicznie.

Fale radiowe przyczyny skuteczności

Fale radiowe. Kwas deoksycholowy został zatwierdzony przez FDA jako substancja wstrzykiwana w celu rozpuszczenia tłuszczu podmentalnego czerwiec 2015 r. Opierało się to na III fazie randomizowanego badania 2600 pacjentów. 68,2% badanych odpowiedziało pomiarem złoża tłuszczu. 81% miało łagodne działania niepożądane w postaci siniaków, obrzęków, bólu, drętwienia, rumienia i jędrności w okolicach leczonego obszaru.

Medycyna estetyczna - fale radiowe

Celulit (znany również jako zespół trądziku edematoza, dermopanniculozy deformans, status protrusus cutis, lipodystrofia gynoidowa i skórka pomarańczowa) jest dziedziczeniem podskórnego tłuszczu w włóknistej tkance łącznej, który przejawia się topograficznie jako zmętnienie i guzowatość skóry, często w okolicy miednicy (zwłaszcza pośladków i kończyn dolnych), 2 kończyn dolnych. Cellulit występuje u większości kobiet w wieku popromiennym. W przeglądzie podano częstość występowania u 85-98% kobiet, wskazując, że jest to raczej fizjologiczny niż patologiczny stan chorobowy. Może to wynikać ze złożonej kombinacji czynników, od hormonów do dziedziczności. Dobry zabieg: fale radiowe – Estimed Białystok.

Przyczyny cellulitu to m.in. zmiany metabolizmu, fizjologii, nawyków żywieniowych i wysiłkowych, otyłość, specyficzna dla płci architektura dimorficzna skóry, zmiany struktury tkanki łącznej, czynniki hormonalne, czynniki genetyczne, układ mikrokrążenia, macierz pozakomórkowa oraz subtelne zmiany zapalne.

Czynniki hormonalne – Hormony odgrywają dominującą rolę w powstawaniu cellulitu i fal radiowych. Estrogen może być ważnym hormonem w rozwoju cellulitu. Nie ma jednak wiarygodnych dowodów klinicznych na poparcie takiego twierdzenia. Inne hormony, w tym insulina, adrenalina katecholaminowa i noradrenalina, hormony tarczycy i prolaktyna, są uważane za uczestniczące w rozwoju cellulitu.

Fale radiowe czynniki ryzyka

  1. Czynniki genetyczne– Istnieje element genetyczny w indywidualnej podatności na cellulit. Naukowcy pod przewodnictwem Enzo Emanuele’a prześledzili drogę genetycznego składnika cellulitu do poszczególnych polimorfizmów w genach enzymu konwertującego angiotensyny (ACE) i genach czynnika 1A (HIF1a) wywołującego niedotlenienie.
  2. Czynniki predysponujące -Wykazano, że na rozwój cellulitu wpływa kilka czynników. Wykazano, że płeć, rasa, biotyp, rozkład podskórnego tłuszczu oraz predyspozycje do niewydolności limfatycznej i krążenia przyczyniają się do powstania cellulitu.
  3. Styl życia – Styl życia pod wpływem wysokiego stresu spowoduje wzrost poziomu katecholamin, co również wiąże się z rozwojem cellulitu.
  4. Zabiegi – Cellulit jest schorzeniem wieloczynnikowym, które nie reaguje na szeroki wachlarz zabiegów. Obecnie istnieje jednak wiele możliwości leczenia cellulitu jako środka pielęgnacyjnego i nieinwazyjnego (głównie częstotliwość radiowa z głębokim przenikaniem przez skórę), jednak nie ma żadnych dowodów na to, że proces ten ma charakter kosmetyczny.