Festiwal Muzyki Morskiej, czyli wyjątkowe wydarzenie Mrzeżyna

Mrzeżyno jest malowniczą, niewielką miejscowością wypoczynkową, która zlokalizowana jest w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej Polsce. Położona jest w powiecie gryfickim, w gminie Trzebiatów, u ujścia rzeki Regi, na Pobrzeżu Szczecińskim. Ta nadmorska osada to szeroki wachlarz wydarzeń oraz atrakcji, wśród których każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a bez wątpienia wszyscy wyjedziemy stąd wypoczęci i zadowoleni. Mrzeżyno oferuje nam atrakcje w postaci zabytków, przepięknej plaży, lasów, placów zabaw, boisk służących do gry w piłkę siatkową oraz koszykówkę, ścianek wspinaczkowych, czy też fantastycznej trasy kajakowej, która przebiega przez tę miejscowość.

Oprócz tego, osada ta to także szereg wydarzeń. Liczne festiwale, festyny i wiele innych przyciągną uwagę każdego z nas. Szczególnie warto przyjrzeć się Festiwalowi Muzyki Morskiej "Słona Woda", który jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Impreza ta bowiem to event w wyjątkowym szantowym klimacie. "Słona Woda" zlokalizowana jest tuż przy nabrzeżu portowym, zaraz obok cumujących tutaj kutrów rybackich. Ten niezwykły festiwal trwa 2 magiczne dni, podczas których organizowany jest konkurs dla młodych wykonawców.

Impreza ta organizowana jest już od ponad 10 lat, a co roku przyciąga coraz większą ilość miłośników tej wyjątkowej muzyki. W jego trakcie możemy usłyszeć wystąpienia artystów reprezentujących muzykę nawiązującą do klimatu folkowego, do okresu XX-lecia międzywojennego, w klimacie kabaretowym oraz rycerskim oraz te reprezentujące nurty poezji i ballad marynistycznych. Niezwykły klimat tej imprezy sprawi, że poczujemy się jak prawdziwi marynarze. Bez wątpienia jest to wydarzenie znacznie różniące się od większości dotyczących muzycznego świata.

Przebywając w Mrzeżynie podczas Festiwalu Muzyki Morskiej i nie tylko, spotkamy się z dobrze rozwiniętą bazą noclegową w przystępnych cenach. Będziemy mogli skorzystać tutaj z usług campingów, pensjonatów, willi, pokoi gościnnych, domów wypoczynkowych, a nawet luksusowych apartamentów (więcej w internecie pod hasłem "noclegi ➧ Mrzeżyno"). Szeroka oferta noclegowa tego miejsca, zaspokoi nawet najbardziej wymagających z nas, a i nie zrujnuje naszych finansów. Mrzeżyno to urokliwa osada, która jest miejscem dla pragnących wypocząć w ciszy i spokoju, jak i dla tych, którzy chcieli zaznać nieco wrażeń. To masa atrakcji i wydarzeń dla każdego z nas, także tych unikatowych, jednych z nielicznych w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *