Jeziora, rowery, przystań – Wilkasy

Mazury to niezwykle malowniczy zakątek Polski. Wielu turystów chętnie przyjeżdża do tego regionu. Nic dziwnego, gdyż bogate walory przyrodnicze oraz wiele możliwości aktywnego spędzania czasu są naprawdę zachęcające. Jedną z najatrakcyjniejszych mazurskich wsi są niewątpliwie Wilkasy. Jeśli wybieramy się na wakacje na Mazurach, koniecznie zdecydujmy się na tę miejscowość. Turystyka w tej części kraju rozwija się dynamicznie.

Wilkasy zaskoczą nas dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Miejscowość jest świetnie przygotowana na przyjazd gości. Baza noclegowa miejscowości spełni nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż noclegi na Mazurach są zawsze mile wspominane. Ta spora wieś ma nam sporo do zaoferowania. Wczasy w tym uroczym zakątku z pewnością będą udane. Domek letniskowy położony nad jeziorem lub w lesie, pole namiotowe, a może gościnny pensjonat – znajdziemy tutaj różne, atrakcyjne opcję. We wsi funkcjonują także ośrodki wypoczynkowe oraz pokoje gościnne. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wieś jest doskonale zlokalizowana w samym sercu Mazur. Położona nad zachodnim brzegiem jeziora Niegocin, sąsiaduje z jeziorami Tajty, Wilkasy Małe i Wilkasy Duże. Piękne zalesione tereny z pewnością zachęcą nas do niejednego spaceru na świeżym powietrzu lub wycieczki rowerowej. Jeśli nie zabraliśmy ze sobą dwóch kółek, nie będzie to problemem. Ośrodki położone nad jeziorem nam je wypożyczą . Możemy tutaj skorzystać także z rowerów wodnych, kajaków, łodzi wiosłowych oraz motorowych.

Przystań nad jeziorem Niegocin to raj dla miłośników żeglugi turystycznej. Co ciekawe, możemy wypożyczyć jacht. Mazury słyną z pięknych jezior i cudownych lasów. Jednak to nie jedyne atrakcje, jakie mogą nam zaoferować. Nieopodal znajdziemy ciekawą miejscowość – Giżycko. 5 km od naszej wsi czeka na nas wiele atrakcji. Koniecznie zajrzyjmy do twierdzy Boyen. Świetnie zachowane fortyfikacje z XIX wieku znajdziemy na tzw. Wyspie Giżyckiej, czyli przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Koniecznie odwiedźmy Mazurolandię, czyli Mazurski Park Atrakcji w Gierłoży. Zobaczymy tutaj ciekawe miniatury zabytków Warmii i Mazur. W parku znajdują się także: zwierzyniec, grodzisko rycerskie, skansen ludowy oraz strzelnicę militarną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *