Kościerzyna i Pojezierze Kaszubskie rajem dla turystów

Trzy powody, dla których warto wyjechać na wakacje nad jeziora, są dość oczywiste: korzystne ceny, fantastyczne atrakcje i doskonałe położenie. To sprawia, że z roku na rok turystów wypoczywających na Mazurach czy na Pojezierzu Kaszubskim jest coraz więcej. Wzrasta ruch turystyczny, poszczególne miejscowości się rozwijają i rozbudowują, baza noclegowa z każdym rokiem jest coraz większa, a chętnych na takie wakacje nie brakuje. Wypoczynek nad jeziorami to po prostu raj dla turystów, którzy mogą nad wodą odsapnąć trochę od codziennych obowiązków, a przy tym spróbować swoich sił w żegludze.

Coś dla amatorów

W przeciwieństwie do Mazur, jeziora na Kaszubach charakteryzują się nieco mniejszym obłożeniem turystycznym, co oznacza mniejszą ilość żaglówek i jachtów znajdujących się na jeziorach. Dzięki temu panują tu doskonałe warunki do nauki tego rzemiosła dla amatorów, ale również fantastyczne możliwości dla żeglarzy, którzy chcą się jeszcze trochę podszkolić. Kilkanaście zatok oraz znajdujących się tam przystani oferuje nie tylko naukę żeglowania zakończoną otrzymaniem certyfikatu i uprawnień, ale również możliwość wypożyczenia wybranych typów łodzi na własne rejsy. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że jest to koszt dość spory i najlepiej podzielić go na kilka osób, zwłaszcza gdy planujemy jakąś dłuższą wyprawę, a nie tylko jedno lub dwugodzinny rejs. Wakacje nad jeziorami na Pojezierzu Kaszubskim najlepiej spędzić w Kościerzynie, która położona jest niejako w samym centrum regionu, a co za tym idzie, otoczona aż trzema jeziorami stanowiącymi doskonałą bazę wypadową do rejsów. Wyborowi sprzyjają noclegi w atrakcyjnych, stosunkowo niskich cenach, doskonale dopasowanych na każdą kieszeń.

Odpoczynek marzeń

Turyści wybierają Kościerzynę jednak nie tylko dlatego, że oferuje tanie noclegi i ma świetne położenie geograficzne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że mimo sporego ruchu turystycznego, miasto nie jest hałaśliwe i gwarne, a odpoczywając tutaj można naprawdę liczyć na dużo ciszy i spokoju niezbędnych do komfortowego wypoczynku. Dodatkowo działa tu wiele campingów i specjalnych pól namiotowych, zlokalizowanych nierzadko nad samym jeziorem. To z kolei doskonała alternatywa dla osób, które w czasie swoich wakacji chcą spróbować czegoś nowego i spędzić urlop w bezpośredniej bliskości natury. Campingi wyposażone są oczywiście w dostęp do mediów i zaplecze sanitarno-higieniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *