Biochemiczne badania krwi określają ilość typowych markerów czynności nerek w surowicy krwi, np. mocznika i kreatyniny surowicy. Biochemia może być również wykorzystywana do oznaczania elektrolitów w surowicy. Specjalne badania biochemiczne (gaz tętniczy) mogą określić ilość rozpuszczonych gazów we krwi, wskazując, czy zaburzenia pH są ostre czy przewlekłe.

Medycyna estetyczna – okolic oczu

Badanie oczu jest testem, który bada mocz pod kątem obecności substancji nieprawidłowych, takich jak białko lub objawy infekcji. Test pełnego odczynu moczowego, znany również jako badanie moczu przy użyciu miarki moczowej, polega na zanurzeniu biochemicznie aktywnego paska testowego w próbce moczu w celu określenia poziomu substancji chemicznych kontrolki moczu. Badanie moczu może również obejmować mikroskopię MC&S, hodowlę i czułość. Kwel-Med – medycyna estetyczna Bydgoszcz: https://kwel-med.pl/medycyna-estetyczna/.

Testy urodynamiczne oceniają przechowywanie moczu w pęcherzu i przepływ moczu z pęcherza przez cewkę moczową. Można go stosować w przypadku nietrzymania moczu lub problemów neurologicznych wpływających na układ moczowy. Badanie ultrasonograficzne jest powszechnie wykonywane w celu zbadania problemów nerek i/lub dróg moczowych. KUB jest metodą radiografii prostej układu moczowego, np. w celu identyfikacji kamieni nerkowych. Pielogram dożylny bada kształt układu moczowego.

Peeling kawitacyjny

Medycyna estetyczna piersi

Skany CAT i MRI mogą być również przydatne w lokalizacji patologii dróg moczowych. Tystogram pustych przestrzeni jest badaniem funkcjonalnym, w którym kontrastowy „barwnik” jest wstrzykiwany przez cewnik do pęcherza moczowego. Pod zdjęciem rentgenowskim radiolog prosi pacjenta o anulowanie zabiegu (zazwyczaj małe dzieci) i obserwuje kontrast wychodzący z ciała na monitorze rentgenowskim. To bada pęcherz i dolną część dróg moczowych dziecka. Zwykle poszukuje się refluksu pęcherzykowo-móżdżkowego, polegającego na cofaniu się moczu do nerek.

Urology Center of Westchester (UCW) to wspólnotowa praktyka akademickich i specjalistycznych urologów powiązana z Westchester Medical Center, głównym szpitalem dydaktycznym w regionie Doliny Hudsona w stanie Nowy Jork w dolnym stanie Nowy Jork, USA. UCW został założony w 1988 roku i składa się ze specjalistów w dziedzinie urologii, chirurgii i medycyny zajmujących się układem genito-urinary. Świadczone usługi obejmują: robotykę, leczenie chorób kamiennych, leczenie raka prostaty, pęcherza moczowego, nerek i jądra, zaburzenia nietrzymania moczu, dysfunkcję erekcji oraz problemy z układem moczowym u mężczyzn i kobiet.