Mikoszewo – krajobrazy nadbałtyckie

Mikoszewo to wyjątkowa miejscowość nadmorska pełna atrakcji turystycznych, jakich nie powstydziłaby się żadna inna miejscowość nadmorska. Jej położenie jest strategiczne – od wielu lat, a nawet wieków prowadzona na jej terenie była działalność rolnicza, czemu sprzyja dopływ rzeki Wisły do Morza Bałtyckiego. Dawniej była także jednym ze strategicznych punktów, jeżeli chodzi o handel i wymianę towarów. Dziś Mikoszewo utrzymuje się głównie z działalności turystycznej. Warto jest mieć na uwadze to, że często chwalimy coś, co jest cudze, a swojego nie znamy – stąd naprawdę warto wybrać się tutaj na urlop i na własne oczy przekonać się o świetności tego miejsca.

Niesamowite widoki i krajobraz sprawiają, że jest czym nacieszyć swoje oczy. A to nie wszystko, co może nas tutaj spotkać. Ale po kolei… Po pierwsze, kiedy przybędziesz do Mikoszewa, wybierz się na plażę. Jest ona zadbana, piaszczysta, przyjemna – bardzo dobrze jest spędzić na niej trochę czasu przy sprzyjającej pogodzie. Po drugie – znajduje się tutaj rezerwat Mewia Łacha. Jest on znany z występowania na tym terenie przez cały rok fok. A ponadto, znajdziesz tutaj bardzo rzadkie okazy ptaków – naprawdę warto wybrać się tutaj z lornetką! Mikoszewo oferuje atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych. Jest to gratka dla najmłodszych poszukiwaczy przygód, ponieważ tylko tutaj prowadzone są poszukiwania zaginionego skarbu. Po trzecie – przystań rybacka. Jest nieduża, ale pozwala przypatrzeć się z bliska pracy rybaków i przez chwilę zamyślić się, jak mogło to wyglądać dawniej. Jeszcze inną atrakcją może być prom śródlądowy. Jest on w miejscu, w którym potencjalnie powinien znajdować się most – niestety, sztuczne przekopywania Wisły skutecznie uniemożliwiły jego postawienie w tych warunkach.

Atrakcji naprawdę jest tutaj wiele. Bardzo trudno jest wyliczyć je wszystkie, natomiast świadczy to o tym, że Mikoszewo będzie naprawdę dobrym miejscem na Twój urlop. Baza noclegowa jest tutaj rozwinięta (zobacz). Noclegi w Mikoszewie znajdziesz w internecie – na pewno niejeden spełni Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *