Płockie kwestie kulturalne i muzyczne

Kultura – czym tak właściwie ona jest? Forma przekazu, a może odtworzeniem tego co już dawno zostało odkryte? Jak rozumieć to jako całość i przede wszystkim jak dopasować do różnych ludzi, o różnych upodobaniach i poglądach w różnym wieku? Czy Płock stać na tak wyrafinowane wymagania? Już sama nazwa wobec tego co było wspomniane wcześniej brzmi pospolicie aż do bólu. To duże miasto ma bazę noclegową, hotele, restauracje, knajpy, sceny muzyczne. No właśnie i w tym momencie trzeba krzyknąć STOP! Zatrzymać się na chwilę na tym temacie.

Oczywiście, sama kultura nie wystarczy – żeby była obecna, musi być infrastruktura. Płock zaoferuje nam wypoczynek na dobrym/przyzwoitym poziomie ("Noclegi Płock" – szukaj w internecie). Raczej nie liczmy na pięciogwiazdkowe hotele, a na dwu maksymalnie trzygwiazdkowe noclegi. To wystarczy. Z resztą nie jest on miastem dla snobów, głównie dla młodych i młodzieży. Odbywa się tu dużo koncertów. Zwłaszcza właśnie tych młodzieżowych. To tu miał początek polski freestyle, w 2001 roku odbył się pamiętny koncert i zawody, w których brali udział czołowi reprezentanci polskiej sceny muzyki młodzieżowej i rapowej.

Jako, że muzyka ma w Płocku bardzo duże znaczenia w liczba koncertów i festiwali jest duża w stosunku do innych miast należało stworzyć odpowiednie podłoże i zaplecze do tego typu imprez, które nie ukrywajmy..,. daje duże zyski miastu i całej gospodarce. Powstał więc popularny obecnie w całej Polsce płocki amfiteatr, który zlokalizowany został na skarpie wiślanej. Obiekt powstał w latach 60., oczywiście wielokrotnie był modernizowany i przerabiany. Obecnie jest w stanie pomieścić kilka tysięcy widzów. Jest też jednym z najbardziej nowoczesnych, możliwości instalacji profesjonalnego i nowoczesnego oświetlenia i telebimów, podkreśla prestiż miejsca i podnosi jego wartość na rynku muzycznym i występów na żywo. Dziś na tej scenie grają światowej klasy artyści, ale również lokalni "rzemieślnicy". To miejsce dla każdego, kto wykazuje choć trochę inicjatywy i myśli twórczej. Miasto stawia na młodych artystów nie tylko muzycznych, ale również malarzy, regionalnych rzeźbiarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *