Termy Bukowina Tatrzanska

Bukowina Tatrzańska [wikipedia.org/wiki/Bukowina_Tatrzańska] jeszcze do niedawna była kojarzona ze stacją narciarską i kurortem zimowym. Od niedawna, z chwilą powstania kompleksów termalnych, ta niewielka wioska na Podhalu jest jedną z najczęściej odwiedzanych turystycznych miejscowości w Polsce. Według szacunków lokalnych władz do Bukowiny Tatrzańskiej rocznie przyjeżdża ponad milion turystów z Polski i zagranicy. Obecnie Termy w Bukowinie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej Europie. Inwestycja ta sprawiła, że nie tylko w sezonie zimowym jest to bardzo oblegana turystyczna miejscowość. 1885 metrów kwadratowych powierzchni basenowych przyciąga turystów o każdej porze roku. Rzecz jasna baza noclegowa Bukowiny jest najbardziej oblegana wraz z nadejściem sezonu narciarskiego. Wtedy też bardzo trudno o wolny pokój w całej okolicy. Można tu znaleźć noclegi dla wymagających i dla gości o nieco mniejszych możliwościach finansowych [meteor-turystyka.pl/noclegi,bukowina-tatrzanska,0.html].

Kompleks termalny jest zasilany gorącą wodą pobieraną z odwiertów wody na głębokości około 3000 metrów. Woda siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodowa wypływająca z głębi ziemi nagrzana jest do temperatury ponad 60 stopni Celsjusza. Kompleks term w Bukowinie to dwadzieścia termalnych basenów zlokalizowanych zarówno wewnątrz budynku Aquaparku, jak i na zewnątrz. Temperatura wody jest różna w zależności od basenu: od 30 do 36 stopni. Na zestaw basenów zewnętrznych składają się między innymi akweny takie jak: basen do pływania o głębokości 1,5 m o nazwie "Cepersko płań", baseny dla najmłodszych "Letnie mocydełko" 0,4 m głębokości lub "Zostawnica zewnętrzna" o głębokości 0,7 m czy "Jaskinia nad Porońcem" – oryginalna grota skalna z silnym prądem i hydromasażem. W środku możemy skorzystać z takich basenów jak: "Banior basisty" – basen rekreacyjny z hydromasażem o głębokości 1,35 m, mały basenik o nazwie "Bulgotnik" czy kilka akwenów dla dzieci o głębokości od 0,4 do 0,7 metra.

Zewnętrzne baseny są czynne także w zimie, dlatego nie lada gratką jest możliwość zażywania kąpieli w ciepłych basenach w otoczeniu śniegu. To doskonały sposób relaksu po całym dniu szusowania na stokach. Poza tym w obiekcie znajduje się profesjonalne centrum SPA i kompleks saun w tym fińskie, parowe, infrared czy lakonium.

Termy są bardzo modnym miejscem wyjazdu. Niepowtarzalny górski klimat, szereg atrakcji, bogaty kalendarz imprez i różnorodne noclegi – Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce na wyjazd o każdej porze roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *