Wiele atrakcji malowniczej Jastarni

Jastarnia jest miejscowością turystyczną, która położona jest w samym centrum malowniczego Półwyspu Helskiego.

Dlaczego warto się do niej wybrać?

Choćby ze względu na niesamowity klimat tego miejsca, który można poczuć spacerując maleńkimi uliczkami, których nazwy napisane są w dwóch językach: po polsku i po kaszubsku. W miejscowości na turystów czekają jeszcze inne atrakcje, które z pewnością nikomu nie pozwolą się nudzić podczas wakacyjnego wypoczynku.

Gdzie można się wybrać będąc w Jastarni?

Plaże – na które chodzą wszyscy urlopowicze. W Jastarni są dwie, jednakże kąpielisk strzeżonych jest sześć. Na niektórych z nich znajdują się dmuchane konstrukcje, a także zjeżdżalnie, z których chętnie skorzystają zarówno dzieci jak i dorośli.

Osoby chcące zacząć przygodę z windsurfingiem koniecznie powinny to zrobić w czasie wakacji w Jastarni, w której panują idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Molo – to miejsce, które powstało w 2005 roku. Molo ma 120 metrów długości i jest miejscem, po którym spacerują turyści jak również mieszkańcy miejscowości. W okolicy molo można znaleźć kawiarenki, punkty gastronomiczne. Osoby chcące zatrzymać się w centrum, znajdą zakwaterowanie.

Kapliczka ku czci świętej Rozalii – powstała w 1883 roku jako wyraz wdzięczności dla świętej Rozalii, która chroniła mieszkańców w czasie trwania epidemii dżumy – na początku XVIII wieku.

Latarnia Morska – która jest najniższa na całym polskim wybrzeżu – jej wysokość to zaledwie 13 m. Mimo, że nie można jej zwiedzać warto ją zobaczyć ze względu na jej nietypowy wygląd – przypomina stalowy walec w paski. Loty widokowe – to atrakcja dla osób, które lubią podziwiać widoki z dużej wysokości. Warto zdecydować się na taki lot, gdyż nie tylko Jastarnia, ale cały Półwysep Helski z góry wyglądają bardzo ładnie.

Decydując się na przyjazd na Półwysep Helski nie można liczyć na znalezienie zakwaterowania już podczas pobytu na miejscu. Kwestią rezerwacji noclegów w Jastarni należy zająć się na długo przed wyjazdem, najlepiej rezerwując je za pośrednictwem Internetu. Podczas wakacyjnego urlopu w Jastarni można się zatrzymać w ośrodku wczasowym, pensjonacie, lub pokoju w domu prywatnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *