Wiżajny na weekendowy wypad

Polska to całkiem duży i zróżnicowany pod względem krajobrazowym kraj. Każdy region ma coś innego do zaoferowania i pod tym względem nasza ojczyzna jest naprawdę unikalna na skalę europejską. Ze względu na niepewną sytuacje polityczną w regionie bliskowschodnim oraz stosunkowo wysokie ceny w znanych kurortach zachodnioeuropejskich coraz więcej rodaków decyduje się spędzić wakacje w kraju. Z pewnością wielu z nich jest szczerze zdziwionych, jak wspaniałym miejscem na letni wypoczynek jest Polska. Bogata baza noclegowa, niesamowicie rozwinięte zaplecze gastronomiczne i mnogość atrakcji turystycznych na wysokim poziomie to nie jedyne atuty Polski jako kierunku turystycznego. Gdzie jednak jechać, jeśli chcemy spędzić wakacje z dala od cywilizacji, ale jednocześnie nie wyjeżdżać bardzo daleko? Najlepszym kierunkiem w takim przypadku jest z pewnością Podlasie i niewielka miejscowość w pobliżu litewskiej granicy, Wiżajny.

Dość często Wiżajny określane są jako polski biegun zimna. Jednakże długie i mroźne zimy są tutaj zawsze rekompensowane przez upalne i bardzo intensywne lato. To właśnie w tym okresie przyroda rozkwita z podwójną siłą. Nietknięta ludzką ręką natura daje pokaz niesamowitej siły. Wiżajny to latem jedna z najpiękniejszych miejscowości Podlasia [więcej na https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_podlaskie], a na dodatek tania i jeszcze nieodkryta przez masowego turystę.

Wiżajny oferują noclegi [informacje na: meteor-turystyka.pl/noclegi,wizajny,0.html]  przede wszystkim w gospodarstwach agroturystycznych, prowadzonych przez serdecznych i przemiłych gospodarzy. We wsi co roku odbywają się również Festiwale Sera. To niecodzienne wydarzenie przyciąga do wioski mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zwabionych przez obietnicę niepowtarzalnego smaku turystów. Podczas festiwalu odbywają się liczne festyny i ciekawe warsztaty. W trakcie takich warsztatów przygotowywane są również potrawy w oparciu o lokalnie wytwarzane produkty, które pochodzą z gospodarstw o stricte organicznym charakterze. Znakomita większość składników wykorzystanych podczas takich warsztatów posiada prestiżową rekomendację Slow Food Vigrensis.

Wiżajny to niesamowita miejscowość, o której nie sposób zapomnieć, jeśli już się tutaj trafi. Warto zatem wygospodarować choćby jeden weekend i zatrzymać się tutaj na odrobinę relaksu i spokoju w ciszy pobliskich lasów i krystalicznie czystych jezior. Z pewnością będzie to niezapomniany pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *